بهترین شیوه پخت نان چیست

تاريخ ايحاد خبر : شنبه 6 آبان 1396

شیوه پخت نان

اینکه کدام شیوه پخت نان سالم تر و علمی تر است اما و اگرهای زیادی دارد ..

گروهی بر این باورند که نان های صنعتی بهداشتی تر ، سالم تر ، با کیفیت تر ، ماندگاری بیشتر و ضایعات کمتر دارند . خوب اگر این نان ها این همه مزیت دارند چرا استقبالی از آنها نمی شود؟

چرا قرار بود تا پایان سال 1394 حدود 40 درصد نان های ایران صنعتی شوند به 4 درصد هم نرسیده است ؟

مهمترین مزیت نانهای صنعتی رعایت بهداشت بیشتر در فرایند پخت است و دیگر اینکه عموما بخار پز هستند که این امکان بزرگی است .

بهترین نان از نظر علمی ، نانی است که بخار پز باشد چون در این روش همه املاح و ویتامین های موجود در غلات حفظ شده و در جریان پخت آسیب نمی بیند ولی من از شما می پرسم ؛ آرد مصرفی و توزیعی  در کارخانجات  نان صنعتی یا نان فانتزی چه نوع آردی است ؟ آیا جز اینکه اسمش ستاره است و 18% سبوس گیری می شود و جز این است که همه مراکز علمی اعلام کرده اند این آرد حدود 90% املاح و ویتامین هایش در حین سبوس گیری دوریز می شود ؟

با توجه به اینکه نان های تولیدی در این مراکز طبق اعلان و اظهار نظر  دانشمندان تغذیه و مراکز علمی تحقیقاتی کشور فاقد فیبر -املاح و ویتامین است چگونه می توانند در طبقه نان سالم  قرار گیرند؟

یک نان خوب و طبیعی و با ارزش باید حداکثر بعد از 6 روزخارج از فریزر کپک بزند ( مگر اینکه خشک و فاقد رطوبت باشد ) چرا نمی زند ؟

چون با زور بهبود دهنده ها و مواد نگهدارنده زمان ماندگاری نان را بالا برده ایم !

اینکه ضایعات نان صنعتی کم است را چه کسی گفته ؟ این نان حدود 5% در سبد نان کشور است و به همین اندازه 5% نیز ضایعات خودش را دارد . آیا وقتی شما یک نان حجیم و نیمه حجیم را می خرید همه اش را می خورید ؟ و اصلا دورریز ندارید ؟

ما ایراد های نان سنتی را قبول داریم که عبارتند از :

1. استفاده از آرد سفید و سبوس گیری شده

2.کوتاهی زمان خواب خمیر ( زیر 20 دقیق )

3. کوتاهی زمان پخت نان ( زیر 20 دقیقه )

4. استفاده از جوش شیرین

5. استفاده از شعله مستقیم

6. بهداشت ضعیف

7. کوچک بودن نانوایی

8. استفاده از کارگر ناوارد

9. استفاده از جوهر قند

10. کم سوادی

ولی این به این منزله نیست که بر نانوایان سنتی تفاخر کنیم که ما برتر از آنها هستیم . چون هر دو نوع نان اشکالات علمی و فنی خودشان را دارند .

مهمترین اشکال نان صنعتی عدم انطباق با سلیقه ایرانی هاست که همه اذعان دارند و ایرانی جماعت نان سنتی را بر صنعتی ترجیح می دهد . اگر مردم نان صنعتی را دوست داشتند به احیاء طرح نان صنعتی روی خوش نشان می دادند .

       
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل