آشنایی با انواع نان تخت در دنیا

تاريخ ايحاد خبر : دوشنبه 8 آبان 1396

1.  نان بولاتی

افغانستان این نان هم در تنور و هم در تابه و با مواد میانی نظیر سیب زمینی ، اسفناج ، عدس ،کدو و یا تره پخته می شود .دور تا دور این نان نازک است و با ماست معمولی یا با ماست و نعنا سرو می شود . مردم افغانستان در مراسم خاصی نظیر جشن تولد و در اعیاد از این نان استفاده می کنند . کبابخانه های آمریکا نیز به مشتریان خود نان مذکور را عرضه می نمایند .

معمولا این نان را با آرد سفید می پزند اما بهتر است که در آن از آرد گندم کامل ( همراه سبوس ) یا از چاودار ( گندم سیاه ) استفاده می شود .


2. نان تخت چاپاتی

این نان در کشورهای بنگلادش ، هندوستان ، نپال ،پاکستان ، سریلانکا و در دیگر کشورهای جنوب آسیا پخت می گردد و فاقد خمیر ترش است . افرادی نظیر تاجران هندی که از کشورهای جنوب آسیا به آسیای مرکزی ، جنوب شرقی آسیا ، شرق آفریقا و به جزایر کارائیب مهاجرت کردند ، این نان را به دیگران نیز معرفی نمودند .

خمیر این نان مسطح بین دو کف دست چرخانده شده و به آن شکل داده می شود . این نان را از آرد گندم تهیه می کنند . باستان شناسان در حفاری های خود به نان هایی دست یافتند که گندم آنها کربونیزه ( سوزانده ) شده بود . امروزه گونه هایی از این گندم در کشور هند کشت می شود . در طبخ نان چاپاتی از آرد گندم کامل استفاده می کنند و آن را در تابه های مسطح می پزند .


3. لَحوح

این نان شبیه نان های تابه ای است و بافت اسفنجی دارد . کشورهای جیبوتی ،سومالی و یمن خاستگاه نان مذکور هستند . خمیر این نان با استفاده از آرد معمولی ، آرد پف کننده یا آردی که خودش وَر می آید ، آب ولرم ، مخمر و مقدار بسیار کمی نمک تهیه می شود . این مواد با دست ورز داده می شوند تا خمیر نرم و یکدستی حاصل شود . سپس به خمیر فرصت می دهند تا تخمیر گردد و پف کند . بهتر است برای طبخ نان لَحوح از آرد ذرت استفاده شود .

نوع دیگری از این نان ، طعم شیرین دارد و برای پخت نوع دیگری از آن نیز از تخم مرغ استفاده می شود . این نان را هم در تنور و هم در تابه می پزند . مردم سومالی در وعده صبحانه این نان را به همراه عسل و کره آب کرده می خورند و پشت آن نیز یک فنجان چای می نوشند . در وعده نهار نیز این نان به همراه سوپ و خورش سِرو می شود .


4. نان پاراتا نان پاراتا

این نان تخت ، بومی شمال کشور هندوستان است زیرا در این ناحیه گندم به خوبی رشد می کند . نان مذکور هنوز هم به صورت هم به صورت سنتی طبخ می شود .معنی واژه پاراتا عبارت است از لایه های خمیر پخته شده . این نان هم به صورت معمولی و هم به شکل مغزدار پخت می شود . در طبخ نان مذکور از آرد گندم کامل استفاده می کنند . خمیر این نان به صورت منجمد نیز عرضه می گردد . در هر 100 گرم نان پاراتا 45/36 گرم هیدروکربنات ، 4/15 گرم قند ، 9/6 گرم فیبر خوراکی ، 13/2 گرم چربی ، 6/36 گرم پروتئین ، 0/11 میلی گرم ویتامین ب 1 ، 0/076 میلی گرم ویتامین ب 2 ، 1/83 میلی گرم ویتامین ب 3 ، 0/08 میلی گرم ویتامین ب 6 ، 1/35 میلی گرم ویتامین ای ، 3/4 میکرو گرم ویتامین کا ، 25 میلی گرم کلسیم ، 1/61 میلی گرم آهن ، 37 میلی گرم منیزیم ، 120 میلی گرم فسفر ، 139 میلی گرم پتاسیم ، 452 میلی گرم سدیم ، 0/82 میلی گرم روی و 33/5 گرم آب وجود دارد .


5.نان تخت پیادا نان پیادا

این نان محصول کشور ایتالیاست و با استفاده از آرد سفید ، روغن زیتون ، نمک و آب طبخ می گردد . در قدیم این نان روی ساروج قرمز پخت می شد اما امروزه آن را در تابه های تخت و روی اجاق های برقی رومیزی می پزند .


6. نان تابون نان تابون

نان تختی است که در خاورمیانه پخت می شود. از این نان برای تهیه لقمه استفاده می کنند .


7. نان لِفس نان لفس

این نان تخت در کشور نروژ پخت می شود و در آن از سیب زمینی ، آرد ، کره ، شیر یا خامه استفاده می گردد . نان مذکور در اجاق برقی طبخ می شود و برای برگرداندن آن از یک چوب مخصوص و برای پهن کردن آن از یک وردنه که شیارهای عمیقی دارد ، استفاده می گردد . این نان را به همراه پیاز و خمیر ترش سِرو می کنند .گاهی نیز روی آن کره می مالند و به صورت رول می پیچند . روی برخی از انواع این نان دارچین یا شکر پاشیده می شود . در کشورهای اسکاندیناوی روی آن کره بادام زمینی مالیده سپس شکر می پاشند و آن را به صورت لقمه در می آورند . برخی نیز روی آن از کره و شکر سفید یا از شکر قهوه ای استفاده می کنند .عده ای نیز لای آن کره و شربت ذرت می ریزند ، یا آن را با تخم مرغ آب پز ، گوشت گوساله یا ماهی می خورند . از خردل نیز به عنوان ادویه این خوراک استفاده می گردد . نوعی از این نان با یک سس غلیط سِرو می شود که با استفاده از آب ، پنیر و آرد ذرت تهیه می گردد . وقتی نان تابون خنک شد ، سس مذکور را روی آن می ریزند و وقتی  کره روی نان ذوب شد این خوراک آماده مصرف است .


       
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل