استفاده از خلاقیت نان تخت برای بقیه نان های تازه

تاريخ ايحاد خبر : چهارشنبه 10 آبان 1396

نان تخت

در حالی که نانوایی ها و خواربار فروشی هی آمریکا شاهد جریانهای مختلفی در فروش مصولات غذایی تازه خود هستند ، طبق آمار نشان داده شده در سمینار و نمایشگاه International Daily Deli Bakery Association  که در تاریخ 16 تا 18 خرداد برگزار شد ، نان تازه در این مورد استثنا است .

در جلسه ای در تاریخ 18 خرداد در آن سمینار و در هوستون برگذار شد ، اریک ریچارد ، هماهنگ کننده تحصیلات در این سمینار بیان کرد : فروش نان تازه با دیگر مواد غذایی تازه که در فروشگاه های مواد غذایی فروخته می شوند هم گام نیست . در الی که فروش نان تخت در ال افزایش است نان تازه در نانوایی ها فروشی راکد و یا رو به کاهش دارد .

ریچارد اند اسکات فاکس ، رئیس عملیات نانوایی دُرُتی لِین در اُوهایو ، روش هایی را برای افزایش فروش نان تازه در نانوایی ها ، به خصوص از طریق " تعامل خریداران فعال " پیشنهاد داد .

تعامل خریداران فعال مکن است به شکل نسخه های نمایشی باشد که در مورد چگونگی استفاده از نان تازه ، راهنمایی هایی را در اختیار خریداران قرار می دهد .

تام مارکوکی ، سخنگوی رئیس بخش فروش و بازاریابی در Gonnella Baking Co.  واقع در شیکاگو عنوان کرد : ما می خواهیم در صنعت نان ، توسعه دستورالعمل پخت و وادار مصرف کننده به فکر کردن درباره نان هایی که با روش های جدید و خلاقانه پخته می شوند را ایجاد کنیم . Gonnellaبه دنبال همکاری با نانوایان جوان کشور است تا از آنها مجموعه ویدئوهایی درباره روش های خلاقانه استفاده از نان Gonnella بسازند .

این راهی مناسب برای Gonnella است تا مصرف کنندگان را آموزش دهد و در عین حال آنها را برای استفاده از نان تازه تهییج کند و خلاقیتی را که در درست کردن این نوع نان وجود دارد نشان دهد . ممکن است مخاطبان این ویدئوها ، تولید کنندگان نان ساندویچی باشند اما Gonnella Baking Co. امیدوار است تا این خلاقیت و جذابیت به خریداران نان هم سرایت یابد .

 

منبع : ویژه نامه نان سنتی ، شماره شهریور ماه 95 ، صفحه 29

       
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل