لواش مناسب ترین نان تابستان

تاريخ ايحاد خبر : چهارشنبه 10 آبان 1396

نان لواش

کندن یک تکه گَرم از نان لواش در رستوران کوچک و روستایی Joe &Misses Doe واقع در نیویورک ، این حس را به ما می دهد که این رستوران راه مناسبی را به سوی تابستان در پیش گرفته است .

سرآشپز این رستوران ، Joe Dobias همیشه در حال تغییر دادن منو است ، و این تغییری که در منو به وجود می آورد بستگی به این دارد که چه مواد اولیه ای موجود هستند و همچنین احساس آن چگونه است .

همانطور که دمای هوا بیشتر می شود ، او احساس می کند که باید غذاهای رستورانش را با نانی پف دار که از آن بخار خارج می شود، سرو کند . نان های لواشی که او سرو می کند ، از ظرف پخت نان در می آید و بلافاصله روی میز گذاشته می شود ، بنابراین بسیار داغ است و باید دقایقی صبر کنید تا کمی از داغی آن کم شود .

نمی توان این نوع لواش را به مدت طولانی نگه داشت زیرا به همراه آن کمی کره محلی سبز که با نخود فرنگی بهاری سفید رنگ و مقدار کمی عسل ترکیب شده سرو می شود .

Dobias  37 ساله ، لواش را به عنوان نانی متضاد تکه های نان باگت که در بعضی رستوران ها سرو می شود توصیف می کند . نان باگت نانی است که امکان دارد در سپیده دم پخته شده باشد اما ساعت 8 شب خورده شود . او می گوید : بدی نان لواش این است که طول عمر زیادی ندارد و باید بعد از پخته شدن سرو شود .

نان ، قسمت اصلی رستوران Joe & Misses Doe که حدود هشت سال است توسط Dobia و همسرش اداره می شود ، به حساب می آید . وعده شام در این رستوران در چهار دوره سرو می گردد . اولین دوره وعده شام ، همواره نان است . نانی که ممکن است  Pretzel Chllah ، Pullman loaf ، Marble Rye نان ذرت یا هر نان دیگری باشد . او می گوید که همه نان ها را امتحان کرده است .

وقتی که وعده شام به مرحله غذای اصلی می رسد ( مانند ران اردک ) ، ذهن به سمت نان لواش می رود . مانند نان پیتزا ، اساس این نان ، ساده و از آب نمک ، آرد و مخمر تشکیل شده است . اما باید در هر روزی که پخته می شود ، به خمیر نان بسیار توجه کرد .

Dobias  می گوید : در این مرحله چالش وجود دارد . یک تعادل میان رطوبت و حالت ارتجاعی در این مرحله دیده می شود . اگر خیلی روی آن کار کنید ، آن حالت پف کرده را به دست نمی آوردید . اگر آن را با مخلوطی از ادویه درست کنید ،می بینید که طعم قابل قبولی ندارد . به همین دلیل است که Dobias فقط از نمک و فلفل استفاده می کند . او می گوید که طعم آن به حدی واقعی و خوب است که نمی خواهیم خیلی روی آن مانور بدهیم .

 

منبع : ویژه نامه نان سنتی ، شماره شهریورماه 95 ، صفحه 34


       
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل