نان های گندم کاموت نوع خراسان ، راه حلی برای بیماران دیابتی

تاريخ ايحاد خبر : دوشنبه 22 آبان 1396

کاموت

محققان دریافته اند که برخلاف آردهای جدید ، آرد گندم کاموت خراسان مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارد . تحقیقات اخیر حاکی از آن است که استفاده از انواع جدید گندم سنتی خراسان ، به بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کمک زیادی می کند .

محققان دانشگاه تحقیقاتی فلورانس ایتالیا با همکاری بیمارستان کارِگی که وابسته به این دانشگاه است ، دریافته اند گندم نوع خراسان که با نام تجاری کاموت شناخته می گردد ، بر روی انسولین و گلوکز خون تاثیر مثبتی دارد . بخشی از بودجه این تحقیقات توسط شرکت ایتالیایی کاموت اینترپرایز آو یوروپ تامین شده که از شعبه های فرعی شرکت کاموت اینترنشنال است . به گزارش مجله اروپایی تغذیه ، در این تحقیقات طی دو دوره تداخلی از روش مطالعه متقاطع دوسو کور تصادفی استفاده گردید . به این ترتیب که در تحقیقات مذکور محصولاتی نطیر پاستا ، نان ، کراکر ( ورق های نازک تردی که از خمیر ساده نان تهیه می شوند ) و بیسکویت در اختیار 21 بیمار داوطلب مبتلا به دیابت نوع 2 قرار گرفت . برخی از محصولات مذکور با استفاده از گندم کاموت ارگانیک ( بدون اصلاح نژادی ) و برخی دیگر با استفاده از گندم ارگانیک جدید تولید شده بودند . بیمارانی که در این تحقیقات شرکت کرده بودند و به آنها گفته شده بود که سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تغییر ندهند ، از هر دو نوع نانی که با استفاده از غلات باستانی و غلات جدید تولید شده بودند ، استفاده کردند . این تجریه طی دو دوره زمانی هشت هفته ای به اجرا درآمد و بین آنها هشت هفته فاصله گذاشته شد . شرکت کنندگان و پزشکان هیچکدام نمی دانستند که طی این دوره کدامیک از دو نوع نان مورد استفاده قرار گرفتند ( تحقیقات دو سو کور ) .

تجزیه و تحلیل ها نشان دادند که آرد گندم کاموت نسبت به نوع جدید ، آنتی اکسیدان و مواد معدنی بیشتری دارد . از میان مواد معدنی مذکور می توان به منیزیم ، فسفر ، پتاسیم و روی اشاره نمود .

در ابتدا و انتهای این تحقیقات روی خون بیماران آزمایش هایی صورت گرفت و مشخص شد کلسترول ، LDL ( کلسترول بد ) ، گلوکز و انسولین افرادی که از آرد گندم کاموت استفاده کرده بودند ، نسبت به گروه دیگر به ترتیب 3.7 ، 3.4 ، 9.1 و 16.3 درصد کاهش یافته بود . اما وضعیت بیمارانی که از گندم نوع جدید استفاده کرده بودند ، تغییر محسوسی پیدا نکرد . به علاوه تحقیقات مذکور نشان دادند در بدن بیمارانی که از گندم کاموت استفاده کرده بودند ، میزان آنتی اکسیدان ها افزایش یافته بود اما میزان این مواد در بدن بیماران دیگر کاهش داشت . ضمنا در بیماران گروه اول عارضه التهابات عروقی ( ورم رگ های خونی )نیز کاهش یافته بود . نتیجه این تقیقات روشن کرد که میزان تاثیر هیدروکربن موجود در آرد به کیفیت گندک بستگی دارد .

       
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل