برداشتن حریم صنفی نانوایان را دچار مشکل کرده است

تاريخ ايحاد خبر : چهارشنبه 24 آبان 1396

رییس اتحادیه نانوایان تهران گفت : مصوبه اعلام شده مبنی بر حذف حریم صنفی در واحدهای آزاد ، اعتراض نانوایان را به دنبال داشته است . این در حالی است که در تهران بالغ بر 2000 واحدنانوایی مشغول به کار هستند .

قاسم زراعتکار افزود : طرح ارایه شده از سوی وزیر صنعت ، معدن و تجارت در مناطق محروم قابل اجراست ، اما متاسفانه بر خلاف ماده 12 قانون نظام صنفی ، اکنون افراد با سوء استفاده از این طرح ، بدون کسب مجوز از اتحادیه اقدام به راه اندازی واحدهای نانوایی کرده اند .

وی در ادامه با اشاره به نمایشگاه صنعت نان گفت : این نمایشگاه در واقع نمایشگاه صنعت نان کشور است اما بیشتر از تولید کنندگان نان ، دستگاه سازان در این نمایشگاه شرکت دارند که این وضعیت مورد اعتراض اتادیه نان سنتی و حجیم و نیمه حجیم است .

به گفته وی 95 درصد نان کشور را نانوایی های سنتی که در حدود 72 هزار واحد هستند تامین می کنند بنابراین باید با دید روشنی زمینه فراهم شود .

رییس اتحادیه نانوایان تهران با اشاره به اینکه هر کدام از صنوف باید مطابق با شرح وظایف فعالیت کنند تصریح کرد : اگر رویکرد برگزاری نمایشگاه در سال جاری تغییر نکند اتحادی نانوایان سنتی تهران در نمایشگاه شرکت نواهند کرد .

وی در ادامه در خصوص تعیین نرخ نان گفت : در طی جلسات متعددی که داشتیم مقرر د تا نرخ یکسان شود و تمامی افراد حاضر در کارگروه گندم ، آرد و نان به این موضوع رای دادند . اکنون ما منتظر دستور رییس جمهوری و معاونان وی هستیم .

زراعتکار در پایان از تمامی همکاران درخواست کرد تا با توجه به وضعیت و توزیع اجباری آرد ، در فظ کیفیت کوتاهی نکنند .

       
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل