اقدام جدید بانک سپه برا ی تشویق نانوایان فعال در کشور

تاريخ ايحاد خبر : چهارشنبه 24 آبان 1396

اداره کل بانکداری تجاری بانک سپه به منظور سرویس دهی بهتر و افزایش تعاملات و مراودات نانوایان در حال تدوین ساز و کار لازم برای تشویق نانوایان فعال و برتر در سطح کشور است .

فرهاد متین نفس ، مدیر اداره کل بانکداری تجاری بانک سپه ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد : بانک سپه همواره حداکثر تلاش خود را برای تحقق اهداف کلان اقتصادی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای رشد و بالندگی و توسعه همه جانبه کشور در عرصه های مختلف و فرهنگی به کار گرفته است . حضور در پروژه های کلان و گسترده ملی از جمله صنعت آرد و نان یکی از رویکردهای بانک سپه بوده است . این بانک در سال 1389 و با پذیرش عاملیت طرح خرید تضمینی گندم ، برنج و چای ضور خود را در این عرصه بیش از پیش توسعه داده و با تامین اعتبار مالی این طرح بزرگ حداکثر همکاری را با شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در راستای استقلال و خودکفایی کشور در این حوزه کلیدی و بسیار مهم انجام داده است .

وی افزود : از دیگر اقدامات به عمل آمده در خصوص طرح یاد شده می توان به گسترش واحدهای بانک در مناطق فاقد شعبه ، افتتاح حساب و صدور 300 هزار کارت فوری برای کشاورزان بدون اخذ کارمزد و در حداقل زمان ممکن و با حضور در محل کشاورزی و سکونت کشاورزان ، افزایش تعداد دستگاه های خودپرداز و تامین دستگاه های خودپرداز سیار و افزایش تعداد پایانه های فروشگاهی (POS) اشاره نمود .

متین نفس ادامه داد : با توجه به عملکرد بسیار مطلوب و درخشان بانک سپه در این وزه بنابر اذعان مسوولین امر ، وظیفه طراحی سامانه یکپارچه ای برای ساماندهی و توزیع آرد یارانه ای بین نانوایان به بانک متبوع واگذار گردید که سامانه مذکور از سال 93 در استان های کشور و از دی ماه سال 94 در تهران در حال سرویس دهی و بهره برداری است .مدیر اداره کل بانکداری تجاری بانک سپه با اشاره به دیگر اقدامات به عمل آمده از سوی بانک سپه در صنعت آرد و نان تصریح کرد : افتتاح حساب و صدور کارت خرید آرد برای کلیه نانوایان ، برگزاری سمینارها و جلسات آموزشی برای ذی نفعان سامانه ، بومی سازی الگوهای سهمیه دهی در استان های مختلف کشور ، تقویت شبکه شعب و ایجاد باجه های ویژه خدمات رسانی در برخی مناطق ، ارایه سرویس ثبت سفارش غیر حضوری از طریق اینترنت در کنار ثبت سفارش حضوری ،راه اندازی باجه های تخصصی در محل برخی از تعاونی های نانوایی ، یکسان سازی صدور حواله فروش آرد و سبوس زیرچانه  ( ویزیتکا ) و افزایش سقف امکان انتقال وجه برای حساب های ویژه نانوایان از دیگر اقدامات بانک سپه در راستای توسعه صنعت آرد و نان است .

وی تخصیص اعتباری لازم به میزان 100 میلیون ریال برای خرید آرد مصرفی و نیز تخصیص اعتبار برای بهینه سازی و نوسازی تجهیزات و ماشین آلات وادهای نانوایی را از دیگر خدمات ارائه شده به نانوایان عنوان کرد و گفت : شایان ذکر است با توجه به مجوز اخذ شده از هیات مدیره بانک سپه ، اداره کل بانکداری تجاری به منظور سرویس دهی بهتر و افزایش تعاملات و مراودات نانوایان در حال تدوین ساز و کار لازم برای تشویق نانوایان فعال و برتر در سطح کل کشور است .

متین نفس در خاتمه از اقدامات و همکاری های بانک سپه در تعامل با وزرات جهاد کشاورزی به طرای سامانه جامع نهاده دامی اشاره نمود که این سامانه در فاز نخست و از اسفند سال 94 برای سبوس مورد بهره برداری قرار گرفته است و سایر نهاده ها ( ذرت دامی ، کنجاله سویا ، جوش شیرین ، جو دامی و گندم دامی ) نیز با هماهنگی معاونت امور دامی وزارت جهاد کشاورزی مورد اقدام قرار خواهد گرفت . لازم به یادآوری است بانک سپه با همکاری شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در حال  طراحی سامانه متمرکز و یکپارچه ای برای پوشش و توزیع آرد آزاد ( سایر مصارف) است .

       
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل