97 ، سال ارتقای کیفیت نان ایرانی

تاريخ ايحاد خبر : شنبه 23 دي 1396

مدیر کل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه اولویت این سازمان در سال آینده توجه به کیفیت نان و فرآورده های آردی است، گفت : بر این اساس به نوعی سال آینده سال ارتقاء کیفیت نان در کشور است .

دکتر بهروز جنت با اشاره به برنامه کاهش نمک ، قند و روغن در فرآورده ها و محصولات غذایی ، گفت : باید توجه کرد که این اقدامات فرآیندهایی مداوم محسوب می شوند و نمی توان گفت که طی مدت زمانی مشخص به پایان می رسند .

تغییر تدریجی در ذائقه مردم

جنت افزود : باید توجه کرد که کاهش قند ، چربی و نمک در محصولات و فرآورده های غذایی باید به تدریج کاهش یابد ؛ چرا که هدفمان تنها کاهش این موارد در فرآورده های غذایی و خوراکی نیست ، بلکه هدف ما این است که ذائقه مردم هم تغییر کند و در عین حال برچسب گذاری ها هم اصلاح شوند . حال اگر به طور ناگهانی نمک را در محصولی کاهش دهیم مردم به این طعم عادت نمی کنند . بنابراین مردم باید به تدریج به یک ذائقه خاص و سالم عادت کنند و ما باید به گونه ای این اقدام را پیش بریم که تفاوت طعم حس نشود . بر همین اساس به صورت سالانه قند ، نمک و چربی را تا جایی که فرمولاسیون اجازه دهد ، در برخی محصولات کاهش می دهیم .

نمک نان به زیر 1.5 گرم رسید

مدیر کل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی سازمان عذا و دارو با بیان اینکه بر این اساس هم چراغ راهنمای تغذیه را به مردم نشان می دهیم و هر سال هم یک محصول را به عنوان اولویت مان انتخاب می کنیم ، گفت : به عنوان مثال در یک سال اولویت مان نوشابه است و در سال دیگر بر روی کاهش قند افزوده آبمیوه ها کار می کنیم . به طوریکه در سال گذشته اولویت کاری ما کاهش قند در نوشابه های گازدار و کاهش نمک در نان بود . باید توجه کرد که میزان نمک در نان در گذشته 2.5 گرم بود که به تدریج به دو گرم و در حال حاضر به 1.5 گرم رسیده است و به همین ترتیب کار را ادامه می دهیم . در عین حال سعی می کنیم به صنعت هم کمک کنیم تا فرآورده هایی را در محصولاتش جایگزین کند .

جنت با بیان اینکه برای سال آینده هم به تدریج روی محصولات مختلفی مانند نوشابه های انرژی زا کار می کنیم ، گفت : باید توجه کرد که محصولاتی مانند نوشابه های انرژی زا تعریف و گروه هدف خاص خود را دارند . این در حالیست که متاسفانه در ایران برخی فرآورده ها از گروه هدفشان خارج می شوند . به عنوان  نمی توانیم بگوییم که قند نوشابه های انرژی زا را کاهش دهید ، زیرا ورزشکاران آنها را مصرف می کنند و هدفشان دریافت کالری است . بنابراین عرضه برخی فرآورده های اینچنینی باید هدفمند شود و به دست گروه هدفش برسد .

سال 97 ؛ سال ارتقاء کیفیت نان

وی تاکید کرد : از طرفی یکی از برنامه های اصلی ما برای سال آینده توجه به نان و فرآورده های آردی است . بر این اساس تلاش می کنیم که اولا بتوانیم نان مصرفی مردم را از نظر میزان نمک اصلاح کرده و در عین حال سایر بهبود دهنده ها و مخمر ها را به آن اضافه کنیم . بر این اساس به نوعی سال آینده سال ارتقاء کیفیت نان در کشور است .

       
طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل