فر تونلی نان تافتون و بربری

فر تونلی نان تافتون و بربری

طراحی دستگاه به گونه ای است که خمیر در یک فضای عاری از ھرگونه گازھای مضر ناشی از سوخت مشعل قرار میگیرد که توسط کوره مادر از زیر حرارت خورده و مازاد حرارت توسط سیستم سیرکولاسیون روی سطح نان یعنی داخل کوره بالایی به گردش در مي آيد و موجب طبخ نان از روي آن میشود.

 فر تونلی با حرارت غیر مستقیم تشعشعی خمیر را در یک فضای تقریبا مبحوس حاوی بخار و حرارت مرطوب طبخ مینماید . این امر باعث افزايش حجم ، تردي بافت ، براقیت و ماندگاری بالای نان میشود. نحوه عملکرد این فر به این صورت میباشد که ابتدا خمیر در میکسر آماده شده و طي عمل چانه گيري به قطعات 400  الي 2000 گرمي تقسيم مي شود . بعد از عمليات چانه گيري ، توسط شاطر خمير به فرم دلخواه در آمده و در بخش انتهايي قرار مي گيرد و بعد از گذشت 5الی 12 دقیقه نان از خروجی فر در داخل سبد ریخته میشود.

 

‎مزایای طبخ نان با این فر :

 • ‎ يكنواختي و افزايش و بهبود رنگ پوسته به دليل وجود سيستم سيركلاسيون

 • افزايش ماندگاري نان به دليل حذف گازهاي ناشي از سوخت مشعل و به طبع آن حذف ايجاد راديكال هاي مضر در فرايند طبخ نان

 • ‎ ايزوله بندي استاندارد و چند لايه اي و انتفال حرارت بسیار کم ( 40 الی 50 درجه سانتیگراد) از بدنه فر به فضای بیروني

 • سیستم ھندل كه در موقع قطع برق از آن به منظور خروج نان هاي باقي مانده در فر استفاده مي شود .

 • ‎ کاھش مصرف ٪٥٠ الي ٪٦٠ سوخت نسبت به مدل ھای مشابه .

 • ‎ نصب آسان و راه اندازی فر در کمترین زمان بعد از استقرار در محل.


جنس صفحه ي پخت از توري استيل يا آهن يا گالوانيزه بنا به سفارش مشتري است . بدنه دستگاه رنگ کوره ای استاتيك مقاوم در برار حرارت و رطوبت است ؛ نما جلوي نيز استنلس استیل تشکیل میدھد.

اين دستگاه مجهز به يك مشعل مي باشد كه سوخت اين دستگاه به صورت گازی يا گازوئیلی است كه این امر با تعویض مشعل امكان پذير می باشد.
‎((لازم به ذکر است )) مشعل هايي وجود دارند كه به صورت دو گانه سوز عمل ميكنند ولی به دلیل نقص هاي  فراوان در تنظیم این دسته از مشعل ها بھتر است از مشعل ھاي گاز سوز یا گازوئیل سوز استفاده نمود .

برق مصرفي دستگاه به صورت تک فاز یا سه فاز بسته به سفارش مشتري مي باشد و ھمچنین سوخت دستگاه به صورت گازی يا گازوئیلی است كه این امر با تعویض مشعل امكان پذير می باشد.

tunel oven

      میزکار 

ميز كار به منظور افزايش كيفيت و بالا بردن راندمان توصيه ميشود . نحوه كار با اين ميز به اين صورت است كه ابتدا چانه ها در دو طبقه توسط چانه گير چيده ميشود و هنگام گذاشتن چانه ي اخر شاطر شروع به پهن كردن چانه اول مي كند در اين حين چانه ي جديد جايگزين آن ميشود و بدون هيچ اتلاف وقت مراحل بصورت مداوم انجام ميپذيرد       . 


        ميكسر

جهت به عمل آوردن خمیر در ظرفیت های 240Kg, 180Kg, 120 Kg, 80Kg, 40Kg   موجود می باشد.جنس میکسر به دو صورت آلومینیوم و استیل ضد خوردگی مطابق با سفارش عرضه می شود.

 

پهن كن

جهت پهن كردن چانه به شكل چهار گوش يا گرد با قابليت تنظيم ضخامت مورد استفاده قرار ميگيرد .

نحوه ي استفاده از اين دستگاه به اين صورت مي باشد كه چانه در بين دو غلطك قرار گرفته و شكل ميگيرد ، سرعت پهن كن بدون محدوديت و بسته به سرعت شاطر ميباشد .    چانه گير

مزيت اين دستگاه توليد بالا و حذف كارگر چانه مي باشد . نحوه كار دستگاه به اين صورت است كه خمير را در داخل مخزن بيست كيلويي قرار مي دهد و بعد از عمل چانه گيري توسط دستگاه چانه بر روي نوار قرار گرفته و بعد از طي كردن پنج يا سه طبقه ( بسته به سفارش مشري ) طبقه رفت و برگشتي در مدت زمان ٣الي ٤ دقيقه چانه به دست شاطر ميرسد .

گفتني است كه در هنگام شروع به كار دستگاه اولين چانه ٤ دقيقه طول ميكشد اما چانه هاي بعدي به سرعت به دست شاطر مي رسد  .  


  * نام و نام خانوادگی :
  شماره تماس :
  * آدرس ایمیل :
  ارسال به :
  کشور :
  آدرس :
  * پیام :

  طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل